Z trendami w projektowaniu wnętrz jest trochę tak jak z modą – zerkamy na propozycje projektantów z uprzejmą ciekawością, po czym idziemy na zakupy do i jesteśmy wierni swoim stałym decyzjom oraz stylowi. Jesteśmy praktyczni, nie zawsze szaleni, bo boimy się o budżet.

Trendy na 2018 rok mam nadzieję że nakarmią oczy i zainspiruję do tego jak mają wyglądać cztery kąty zgodne z tendencjami. Zmiany i ruch we wnętrzach jest pożądany.

Top 10

1. Meble cechują miękkie kształty, a także ponadczasowy, ekskluzywny design, są bardzo eleganckie, poważne, w najlepszej jakości.

2. Cały czas rozwijamy projekt miejskiej dżungli wprowadzamy nowe rośliny i małe drzewka, las w słoiku.

3. Zieleń opanowuje także większe przestrzenie, pojawiając się w wielu różnych tonacjach

4. Teraz przejdziemy do trendu, który jest zupełną nowością, a któremu wróżę wielką sławę. Położenie akcentu na sufit, który tym samym staje się kolejną ścianą, a nie pozostawienie go samemu sobie, jak to mieliśmy w zwyczaju do tej pory. Różnego rodzaju podświetlenia, rozety, belki, a nawet płytki są wspaniałą próbą stworzenia wnętrza oryginalnego.

5. Dosyć popularnym trendem jest również dążenie do jak największej indywidualizacji wnętrza. Czasy, w których to my mamy dopasowywać się do dostępnych na rynku produktów już dawno minęły

6. W 2018 roku wracamy również do ponadczasowego złota, ale nie w barokowej formie, a bardzo prostej i minimalistycznej, tak aby nie miało nic wspólnego z niepotrzebnym splendorem i kiczem, a prezentowało się wykwitnie i z klasą.

7. Warto również przyjrzeć się modzie na przeszklenia , bowiem w przeszkleniach tkwi naprawdę ogromny potencjał i można rzec – ukryte piękno.

8. Dom naturalnie piękny czyli drewno na pierwszym planie.

9. Sztuka opanowuje ściany – wieszamy na nich obrazy, szkice, fotografie, dziecięce jak i własne prace, jak również fragmenty tapet; tworzymy autorskie galerie we własnym domu.

10. Duże, mięsiste, przytulne tekstylia, poduchy, pledy, koce – do otulania, przytulania, uspokajania.