Złoto…

Złoto w naszych mieszkaniach pojawia się w formie dodatków, które powinny kontrastować z surowością nowoczesnych wnętrz, nie wiem czy to już prawdziwe stwierdzenie, gdyż coraz więcej nowoczesnego złota, prostego minimalistycznego zauważam w formach mebli, łazienkach, kuchniach. Złote dodatki pasują świetnie do wnętrz o ciemnej kolorystyce, szczególnie tych urządzonych w barwach takich jak: szmaragd, granat, rubinowa czerwień. Złoto już nie jest tylko dodatkiem ale i dominantą w projektowanych przestrzeniach.

Złoto kojarzyło się do tej pory z barokowymi formami i przepychem, nadmiarem. Współczesne myślenie o złocie we wnętrzu to myślenie o prostych formach, eleganckich detalach, całych powierzchniach frontów meblowych. Armatura łazienkowa i dodatki już nie są kopiami stylowych rozwiązań, są nowocześnie zaprojektowanymi formami. Mam nadzieję że kilka wyszukanych przeze mnie propozycji Wam się spodoba.

Wiosna!!

Jest już wiosna choć może trudno w to uwierzyć, bo pomimo końca marca jest wciąż dość zimno. Na zewnątrz, choć może nadejdzie a wewnątrz może być, przez cały rok. Dzięki cudnym tapetom z motywami roślinnymi – radosnymi energetycznymi.

Podróże kształcą

W dzisiejszych czasach podróżowanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Wielu osób coraz częściej rusza się z domu i wyjeżdża w celach wypoczynkowych. Nam najczęściej zdarza się podróżować w poszukiwaniu inspiracji dla naszych projektów. I tak wyruszyliśmy w poszukiwaniu czegoś nowego do Holandii i nie zawiedliśmy się. Z radością podzielimy się krótką dokumentacją fotograficzną.

Zachwyceni nowym produktem

Alphenberg to zespół pasjonatów skór, odkryliśmy ich produkt realizując jeden z nietuzinkowych apartamentów w Krakowie. Nie mogliśmy znaleźć konsensusu z inwestorem, planowaliśmy tapetę, tapicerowane panele, potem dywan na samym końcu udało się wyszukać na warszawskich targach wystroju wnętrz, piękne skórzane ściany i drzwi. Stało się to inspiracją do zaprojektowania ściany w wezgłowiu łóżka, z delikatnego zamszu.

Modne ciapki

Lastryko jest materiałem powszechnie stosowanym, ale często niesłusznie traktowanym jako wyrób niższej kategorii. Na szczęście szybko się to zmienia i lastryko przebojem wkracza także do aranżacji wnętrz. W formie tradycyjnej jak i płytek ceramicznych okładzin ściennych, tapet i dodatków.

10 trendów we wnętrzach na 2018

Z trendami w projektowaniu wnętrz jest trochę tak jak z modą – zerkamy na propozycje projektantów z uprzejmą ciekawością, po czym idziemy na zakupy do i jesteśmy wierni swoim stałym decyzjom oraz stylowi. Jesteśmy praktyczni, nie zawsze szaleni, bo boimy się o budżet.

Trendy na 2018 rok mam nadzieję że nakarmią oczy i zainspiruję do tego jak mają wyglądać cztery kąty zgodne z tendencjami. Zmiany i ruch we wnętrzach jest pożądany.

Top 10

1. Meble cechują miękkie kształty, a także ponadczasowy, ekskluzywny design, są bardzo eleganckie, poważne, w najlepszej jakości.

Ultra Violet okrzyknięto właśnie kolorem nadchodzącego roku

Na kolorystyczne wybory opiniotwórczego Instytutu Pantone, wszyscy związani z projektowaniem wnętrz czekamy z zapartym tchem. W Pantone wszak o kolorach wiedzą chyba wszystko i dopingują nas do zmian oraz wprowadzania nowych nutek kolorystycznych do projektowanych przestrzeni. Kolorem roku 2018 będzie głęboki, dość wyrazisty fiolet (Ultra Violet 18-3838).

Kreatywne rozwiązania biurowe

W tym tygodniu swoje święto obchodzą projektanci i producenci mebli biurowych. ORGATEC to największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywające się co dwa lata w Kolonii. Zgodnie z hasłem New visions of work  pokazują najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy.

Łódź Design Festival

Przemoknięta i na pozór szara Łódź, przywitała nas wczoraj feerią designu. 10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival z hasłem przewodnim Tożsamość. Podglądaliśmy ekspozycje, wystawy, instalacje. Jesteśmy pod wrażeniem artystycznej formy przedsięwzięcia. Rozważania na temat dobrze zaprojektowanych przedmiotów i tożsamości  projektowanego miejsca nie zawsze są zbieżne z naszym doświadczeniem projektowym, ale cała zabawa polega na konfrontowaniu, dyskutowaniu i co najważniejsze oglądaniu i doświadczaniu.

Zapach

Podczas ostatniej podróży do Mediolanu, w poszukiwaniu mebelków dla moich inwestorów, ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam, że Mediolan pełen jest zapachów. Na każdej uliczce designerskiej Brery mamy sklep z pachnidłami. Na pierwszy rzut oka to urocze, typowe sklepiki z niszowymi perfumami a  jednak to  sklepy specjalizujące  się w zapachach do wnętrz.