Za oknem nadal śnieg i mróz może to okazja do przetestowania pięknych i szybkich sanek.

blog-2012-sanki-0

Rama sanek Porsche Design wykonana jest z aluminium, a płozy ze stali nierdzewnej. Sanki można złożyć, aby zajmowały mniej miejsca. Nylonowe siedzisko dostępne jest w kolorze czerwonym i czarnym. Całość mieści się w specjalnie przygotowanej torbie. Sanki spełniają niemiecki wymogi bezpieczeństwa.

blog-2012-sanki-6

Cudowny, baśniowy projekt firmy Tau, specjalizującej się m.in. w produktach dla dzieci. To sanki – puzzle ze sklejki. Zanim wyruszy się na stok trzeba je poskładać.

blog-2012-sanki-2

Wyścigowe sanki zwane Peak Snow Sled stworzone przez dwójkę niemieckich projektantów: Wolfganga Sirch i Christopha Bitzer zostały zaprezentowane jesienią ubiegłego roku wzbudzając entuzjazm wśród miłośników saneczkowych szaleństw. Trudno się dziwić, są piękne i szybkie niczym luksusowe auta. Przypominają sanki jak za dawnych dobrych czasów z tą różnicą, że wykonane są z giętego drewna i stali nierdzewnej. Posiadają wygodne miejsce do siedzenia oraz regulowany sznurek, który umożliwia większą kontrolę panowania za kierownicą na saneczkowym torze. Podobno inni zawodnicy nie mają szans na pokonanie Peak Snow Sled w wyścigu na szybkość zjeżdżania z pagórka. Idealne na rodzinne ferie spędzane w górach.

blog-2012-sanki-5

Sledge – projekt czeskiego Studia Olgoj Chorchoj dla Ton. Unikalna ręczna produkcja. Sanki, które nie tylko znakomicie jeżdżą ale równie pięknie wyglądają w domowej zimowej scenerii.

blog-2012-sanki-4

blog-2012-sanki-3

Slegoon, to najbardziej innowacyjny projekt plastykowych sanek z jakim mieliśmy do czynienia – zapewniają błyskawiczną i ekstremalną podróż w dół stoku. Klatka otaczająca siedzenie i kierowcę zabezpiecza przed skutkami wywrotki a czasem umożliwia nawet dalszą podróż. Sanie zapewniają bezpieczeństwo dzięki specjalnym pasom bezpieczeństwa. Slegoon zapewne szybko stanie się nowym sportem ekstremalnym.
Sanie zostały zaprojektowane już jakiś czas temu ale dopiero teraz trafiły do produkcji, pozostaje nam więc cierpliwie czekać aż pojawią się w sprzedaży i zapewnią prawdziwie ekstremalna rozrywkę również na polskich stokach.

blog-2012-sanki-1

Projekt Toma Hatfielda. Ponieważ co roku, po swiętach wyrzuca się miliony choinek, projektant zrobił sanki z kilku niepotrzebnych drzewek. Eko pomysł.

www.porsche.com
www.tau.de
www.sirch.de
www.tonpolska.pl
www.coroflot.com
www.tomhatfield.uk