Wszystko zaczęło się prawdziwej pasji i wiedzy.

Janczy Studio to biuro stworzone 20 lat temu z myślą o kreowaniu przestrzeni do życia, w oparciu o wszystkie zmienne i subiektywne potrzeby oraz nowoczesne nowatorskie technologie. Ważny jest dla nas Człowiek i jego potrzeby. Naturalne, szlachetne materiały, emocje, kolory, funkcje i światło. Projektujemy wnętrza, w których każdy odnajdzie swój subiektywny świat..

Dzielimy się doświadczeniami, ciągle się szkolimy i bierzemy udział w międzynarodowych, kursach i szkoleniach. Wiedza praktyczna, budowana poprzez konkretne doświadczenia realizacyjne oraz znajomość produktów, marek i wykonawców daje nam moc narzędzi do realizacji wyzwań projektowych. Jako zespół wzajemnie się inspirujemy, nie stoimy w miejscu.

Projektujemy, tworzymy funkcje i rozwiązania, tak by każde wnętrze było unikatowe.

Ja nazywam się Karolina Janczy i dowodzę zespołem Janczy Studio.

Jestem doktorem architektury wnętrz, projektantem mebli i sztuki użytkowej wykładowcą akademickim, scenografem.

Praca jest najważniejszym elementem mojego życia i prawdziwą przyjemnością. Robię to co kocham.

Mamy za sobą w sumie 400 zrealizowanych projektów. Realizujemy inwestycje komercyjne, hotelowe, gastronomiczne, sakralne i domowe od rezydencji , apartamentów, domów po mieszkania i kawalerki. Każda inwestycja jest dla nas tak samo ważna.

Projektowanie to cały mój świat. Z pasji rodzą się projekty pełne autorskich mebli, przedmiotów użytkowych, tworzonych specjalnie na potrzeby naszych wnętrz. A jak zostaje mi jeszcze trochę czasu staram się malować. Zwykle późnym wieczorem udaje mi się coś napisać i podzielić zdobyta wiedzą, doświadczeniem inspiracjami. Zapraszam Cię na bloga.

10000 wypitych kaw
2134 spotkań
406 projektów
4568 wizulizacji
32 lokalizacje

Proces pracy

Nasza pracownia projektowania wnętrz jest do dyspozycji w szerokim zakresie usług projektowych, na każdym etapie procesu tworzenia. Oferujemy projekty wnętrz domowych, publicznych, hoteli, restauracji a nawet wnętrz sakralnych. Proponujemy również opiekę nad procesem realizowania wnętrz od nadzorów autorskich przez logistykę, zakupy, pakiet wykonawczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy na spotkanie.

1. Analiza potrzeb

Na wstępie najważniejsze jest poznanie potrzeb Inwestora. Preferowanej estetyki, rozwiązań, odkrycie nowych potrzeb, pomysłów, stworzenia przestrzeni na miarę.

Następnie analizujemy projektowaną lub istniejącą przestrzeń architektoniczną, analizując funkcję, skalę, ergonomię.

2. Weryfikacja przestrzeni

Przestrzeń idei projektowej staje się materialna dzięki precyzyjnemu pomiarowi. Uzyskujemy dzięki temu podstawę do realizacji projektów wykonawczych. Nasza inwentaryzacja jest podstawą do budowania spersonalizowanych projektów mebli, wyposażenia wnętrz i oświetlenia.

3. Kolory, faktury, materiały

Schemat, koncepcja estetyczna. Rozmowa na temat kolorów, struktur, faktur, materiałów. Ta dyskusja ma na celu określenie preferencji estetycznych i poznanie wielu możliwych rozwiązań i dróg do realizacji projektu. Podczas ciekawych rozmów pokazujemy konkretne rozwiązania estetyczne i materiałowe. Dotykamy, smakujemy, budujemy.

4. Idea i wizja projektu

To jest moment na stworzenie spójnej wizji projektowanej przestrzeni. Podejmowanie decyzji co do wyboru idei. Wybieramy spośród wielu możliwości tą najlepszą dla realizacji, pod kontem funkcji, estetyki i budżetu.

5. Wizualizacje

Na podstawie wybranych materiałów, zgodnie z założeniami koncepcji tworzymy model 3D wnętrza. Opracowujemy wizualizacje wybranych pomieszczeń. Celem jest zaprezentowanie wypracowanej wizji.

6. Finalny projekt, harmonogram i kosztorys

Po prezentacji wizualizacji przychodzi czas na decyzje finalne praca nad funkcją, detalami, projektem finalnym. To także praca nad budżetem i jego reżimem. Na tym etapie przygotowujemy pakiet wycen i ofert. Na tej podstawie powstaje kosztorys który jest podstawą realizacji inwestycji.

7. Projekt wykonawczy

Budujemy kompletny projekt wykonawczy dzięki któremu powstanie wnętrze. Jest to recepta i jednoznaczny przekaz dla wykonawców, dostawców, stolarzy. Zawiera zwykle projekt wszystkich pomieszczeń, widoki ortogonalne ścian sufitów wraz z wyposażeniem w skali 1:25, rysunki wykonawcze  detali  ścian, podłóg  i ich wykończenia, specyfikacja drzwi, projekt elektryczny,  definicja punktów świetlnych, gniazdek, obwodów, i ich funkcji, wykonanie projektu oświetlenia, określenie nastrojów  i  specyfikacja elementów oświetlenia oraz wiele innych elementów składowych do zbudowania wnętrza dla naszych Inwestorów.

8. Nadzór nad realizacją

Wykonanie zaprojektowanych przestrzeni aby przebiegało zgodnie z założonym projektem musimy zadbać o nadzór autorski. Polega on na monitorowaniu i kontroli procesów wykonawczych pod kątem zgodności z dokumentacją wykonawczą oraz najwyższej jakości.

9. Koordynacja

Współpracujemy z wieloma sprawdzonymi ekipami wykonawczymi zajmującymi się pracami budowlanymi, wykończeniowymi oraz dostawcami. Możecie Państwo wspomagać się naszym doświadczeniem oraz rekomendowanymi firmami w realizacji swoich inwestycji. Możemy nadzorować każdy jej etap, dbając o detale, weryfikując jakość, dokładność, użyte materiały.

10. Opcje dodatkowe

Możemy również zaproponować wiele opcji dodatkowych rozbudowując zakres projektowy jak i nadzorowanie inwestycji od nadzoru autorskiego po zastępstwo inwestorskie. Nasze doświadczenie to również domy inteligentne, pokoje hi-fi, kina domowe, baseny, spa, ale również staramy się myśleć o nowych technologiach, ekologicznych rozwiązaniach.