Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu, już w trakcie studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z prawdziwej pasji i wiedzy.

Tak rozpoczęła się przygoda budowania doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Cel był jeden, tworzyć pozytywną relację między przestrzenią a jej użytkownikiem. Tak, żeby nowo powstała przestrzeń była trwała, użyteczna i piękna.

Niezwykle ważne dla nas jest projektowanie spersonalizowane – odpowiadające na potrzeby mieszkańców, użytkowników i inwestorów. Nie szukamy uniwersalnych rozwiązań, mamy świadomość, że każdy z nas jest inny, ma własne potrzeby, oczekiwania, marzenia, emocje, przeżycia i przyzwyczajenia. Naszym zadaniem jest projektować tak, aby każdy odnalazł swój świat idealny. Wnętrze, w którym czuję się komfortowo i bezpiecznie. A dodatkowo cały proces jest sprawny i bezpieczny, ponieważ zajmujemy się również nadzorem nad realizacją.

Jako zespół nie stoimy w miejscu, cały czas szkolimy się i rozwijamy swoje kompetencje oraz umiejętności, sięgamy po nowe technologie, ciekawych dostawców i producentów. Projektujemy i tworzymy rozwiązania, tak by każde wnętrze było unikatową enklawą dla właściciela.

A ja? Nazywam się Karolina Janczy, jestem kapitanem na tym statku.

Miło mi Ciebie poznać.

Jestem doktorem architektury wnętrz, wykładowcą akademickim, projektantem mebli i sztuki użytkowej, kostiumów, scenografii.

Robię to co kocham, dlatego moja praca jest najważniejszym elementem mojego życia i prawdziwą nieukrywaną przyjemnością.

Dzięki dużemu doświadczeniu, współpraca ze mną pozwala uniknąć Wam wielu pomyłek i błędów, oszczędzić czas, ale także optymalnie wykorzystać budżet.

Coś o projektach? Tych zrealizowałam już sporo, w sumie ponad 400. Są w śród nich inwestycje komercyjne, hotelowe, gastronomiczne i te najważniejsze – domowe, od rezydencji, domów, przez apartamenty po mieszkania. Wszystkie zrealizowane z dbałością o najmniejsze detale.

Tak widzę w tej materii więcej, to moja prawdziwa pasja. W wolnych chwilach nie uciekam daleko, sięgam po pędzel i maluję, albo projektuję meble i przedmioty użytkowe. Znajdziecie je w prawie każdym zrealizowanym projekcie. A późnym wieczorem, przy kawie albo drinku napiszę coś czasem, bo lubię dzielić się wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami, już teraz zapraszam Ciebie na mojego bloga.

10000 wypitych kaw
2134 spotkań
406 projektów
4568 wizulizacji
32 lokalizacje

Proces pracy

Nasza pracownia projektowania wnętrz jest do dyspozycji w szerokim zakresie usług projektowych, na każdym etapie procesu tworzenia. Oferujemy projekty wnętrz domowych, publicznych, hoteli, restauracji a nawet wnętrz sakralnych. Proponujemy również opiekę nad procesem realizowania wnętrz od nadzorów autorskich przez logistykę, zakupy, pakiet wykonawczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy na spotkanie.

1. Analiza potrzeb

Na wstępie najważniejsze jest poznanie potrzeb Inwestora. Preferowanej estetyki, rozwiązań, odkrycie nowych potrzeb, pomysłów, stworzenia przestrzeni na miarę.

Następnie analizujemy projektowaną lub istniejącą przestrzeń architektoniczną, analizując funkcję, skalę, ergonomię.

2. Weryfikacja przestrzeni

Przestrzeń idei projektowej staje się materialna dzięki precyzyjnemu pomiarowi. Uzyskujemy dzięki temu podstawę do realizacji projektów wykonawczych. Nasza inwentaryzacja jest podstawą do budowania spersonalizowanych projektów mebli, wyposażenia wnętrz i oświetlenia.

3. Kolory, faktury, materiały

Schemat, koncepcja estetyczna. Rozmowa na temat kolorów, struktur, faktur, materiałów. Ta dyskusja ma na celu określenie preferencji estetycznych i poznanie wielu możliwych rozwiązań i dróg do realizacji projektu. Podczas ciekawych rozmów pokazujemy konkretne rozwiązania estetyczne i materiałowe. Dotykamy, smakujemy, budujemy.

4. Idea i wizja projektu

To jest moment na stworzenie spójnej wizji projektowanej przestrzeni. Podejmowanie decyzji co do wyboru idei. Wybieramy spośród wielu możliwości tą najlepszą dla realizacji, pod kontem funkcji, estetyki i budżetu.

5. Wizualizacje

Na podstawie wybranych materiałów, zgodnie z założeniami koncepcji tworzymy model 3D wnętrza. Opracowujemy wizualizacje wybranych pomieszczeń. Celem jest zaprezentowanie wypracowanej wizji.

6. Finalny projekt, harmonogram i kosztorys

Po prezentacji wizualizacji przychodzi czas na decyzje finalne praca nad funkcją, detalami, projektem finalnym. To także praca nad budżetem i jego reżimem. Na tym etapie przygotowujemy pakiet wycen i ofert. Na tej podstawie powstaje kosztorys który jest podstawą realizacji inwestycji.

7. Projekt wykonawczy

Budujemy kompletny projekt wykonawczy dzięki któremu powstanie wnętrze. Jest to recepta i jednoznaczny przekaz dla wykonawców, dostawców, stolarzy. Zawiera zwykle projekt wszystkich pomieszczeń, widoki ortogonalne ścian sufitów wraz z wyposażeniem w skali 1:25, rysunki wykonawcze  detali  ścian, podłóg  i ich wykończenia, specyfikacja drzwi, projekt elektryczny,  definicja punktów świetlnych, gniazdek, obwodów, i ich funkcji, wykonanie projektu oświetlenia, określenie nastrojów  i  specyfikacja elementów oświetlenia oraz wiele innych elementów składowych do zbudowania wnętrza dla naszych Inwestorów.

8. Nadzór nad realizacją

Wykonanie zaprojektowanych przestrzeni aby przebiegało zgodnie z założonym projektem musimy zadbać o nadzór autorski. Polega on na monitorowaniu i kontroli procesów wykonawczych pod kątem zgodności z dokumentacją wykonawczą oraz najwyższej jakości.

9. Koordynacja

Współpracujemy z wieloma sprawdzonymi ekipami wykonawczymi zajmującymi się pracami budowlanymi, wykończeniowymi oraz dostawcami. Możecie Państwo wspomagać się naszym doświadczeniem oraz rekomendowanymi firmami w realizacji swoich inwestycji. Możemy nadzorować każdy jej etap, dbając o detale, weryfikując jakość, dokładność, użyte materiały.

10. Opcje dodatkowe

Możemy również zaproponować wiele opcji dodatkowych rozbudowując zakres projektowy jak i nadzorowanie inwestycji od nadzoru autorskiego po zastępstwo inwestorskie. Nasze doświadczenie to również domy inteligentne, pokoje hi-fi, kina domowe, baseny, spa, ale również staramy się myśleć o nowych technologiach, ekologicznych rozwiązaniach.