Komfort w codzienności

Dwupoziomowy apartament z widokiem na urokliwe ryzality zabytkowych kamienic, przestrzeń osadzona jakby nad historyczną tkanką miasta. Światło wnikające każdym przeszkleniem wspomagające budować umowne podziały, strefy, funkcje. Przedzielona a wręcz przecięta schodami otwarta przestrzeń, sprowadza wraz z każdym stopniem światło do dolnego poziomu mieszkania – otwartej strefy dziennej.

Osiemdziesięcio metrowa przestrzeń skonstruowana w reżimie wielofunkcyjnej układanki. Kuchnia w naturalny sposób przemienia się w bibliotekę, biblioteka odbija się w taflach okien tak jakby zbiory nie miały końca. Jadalnia skąpana w odbiciu orzechowego forniru. Tapety, plakaty, zdjęcia, są swoistą mapą podróży inwestora. Strefa odsłuchowa oznaczona ikoną włoskiego designu, jest dowodem na ciekawą i pełną emocji podróż projektową. Apartament dał nam możliwość stworzenia przestrzeni ergonomicznej, funkcjonalnej, ale i pięknej. Podstawowym założeniem był komfort codzienności, apartament odpowiada subiektywnie na codzienne potrzeby właściciela oraz jest enklawą do realizowania licznych pasji.

Drugi poziom mieszkania kryje strefę prywatną i gościnną. Podzielony apartament schodami tworzy dwie jakby odbite w lustrze powierzchnie. Na górnym poziomie usunęliśmy większość murowanych ścian zastępując je przeszkleniami, które mogą być raz przezierne raz uniemożliwiać jakikolwiek podgląd. Zabieg ten pozwolił doświetlić i otworzyć formalnie poszatkowaną pomieszczeniami przestrzeń. Pomysł zbudowany jakby na bazie wirtualnego podziału światła i szkła. Na podniebnej kondygnacji zaprojektowaliśmy 2 sypialnie, 2 łazienki, gabinet, garderobę i pomieszczenie gospodarcze.

Komfort codzienności jest odczuwalny w każdym fragmencie apartamentu – cieszymy się bardzo z bezkompromisowego finału.

Cały apartament swoją atmosferę zawdzięcza detalom, dodatkom, bibelotom. Sprowadzaliśmy meble z wielu bardzo ciekawych showromów i galerii Mediolanu Wiednia i Berlina. Nie zabrakło również świetnych prac polskich rzeźbiarzy i projektantów. Meble w kuchni, bibliotece, gabinecie i łazienkach zaprojektowane są przez nas – spersonalizowane i odpowiadające wymaganiom Inwestora. Udało nam się nawet zaskoczyć kilka razy właściciela, tworząc nowe rozwiązania i meble. Cieszymy się również wprowadzonym systemem inteligentnego domu – który ułatwia zarządzanie apartamentem. Intuicyjne rolety, niewidoczne wbudowane w ściany głośniki, sterowanie ogrzewaniem czy strefową muzyką.

 

Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, wykończony materiałami najwyższej jakości.

Dostawcy

Partnerzy

Zdjęcia: Przemysław Kuciński