Współczesna porcelana to nie tylko forma – to również nowe i twórcze podejście do szlachetnego tworzywa z pełnym wykorzystaniem jego możliwości. Tradycyjny materiał oraz technologie jego produkcji i obróbki są inspiracją dla projektantów i wyzwaniem dla odbiorców współczesnej sztuki użytkowej.więc właściwie nie ma mowy o tytułowym spokoju tak uroczo opisywanym przez Raz Dwa Trzy

Kwitnę w kawiarni samotny jak jamnik
patrzę na przejście dla pieszych
a po ulicach idą aż słychać
ludzie bo muszą w coś wierzyć
biegną z mozołem nogi pod stołem
na stole leży talerzyk
ktoś nie przystanął nic się nie stało
talerzyk leżał i leży

blog-2011-talezyk-1

Skasa tak nazywa się zestaw filiżankaz podstawką. Filiżanka opiera się na idei symbiozy.Filiżanka wykonana jest z białej porcelany i została uwolniona od zwykłej konwencji płaskiego podłoża. Podstawa wykonana z mandżurskiego orzecha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

blog-2011-talezyk-3

Kolekcjonerska seria pięknych talerzy Rosenthala, bardziej do powieszenia na ścianie niż do codziennego użytku (każdy talerz jest przystosowany do roli „bycia obrazkiem”, ma z tyłu specjalne dziurki). Portrety (powstało ich ponad 100) znanej z urody włoskiej śpiewaczki operowej XIX w. Limy Cavalieri, to znak rozpoznawczy włoskiego artysty, malarza i architekta Piero Fornasettiego (1913-1988). Pojawiają się na meblach, lampach, tkaninach, krawatach, tapetach, a nawet na grzejnikach i płytkach. Rosenthal umieścił je na porcelanie. Niestety, jak to z seriami kolekcjonerskimi często bywa, i ta została wyprzedana i w sklepie tych talerzy już nie kupimy.

Lekko ubrany stół w kolekcji „dressed for dinner”. Randka, kolacja oficjalna czy spotkanie z przyjaciółmi nie musi koniecznie odbywać się w wykrochmalonym kołnierzyku i sztywnym mankiecie, ale stół tak wystrojony? Świetny pomysł!!!

Prace Marianne van Ooij

blog-2011-talezyk-4

blog-2011-talezyk-5

Źródło zdjęć: http://www.studioooij.comv

Ujmujące projekty pracowni Modus design

blog-2011-talezyk-6

blog-2011-talezyk-7

blog-2011-talezyk-8

A na zimowe popijanie herbaty propozycja Beaty Faron seria brr..

blog-2011-talezyk-9

blog-2011-talezyk-10