Meblarstwo to jedna z polskich mocnych stron. Jesteśmy czwartym na świecie eksporterem mebli. Prawie 90% produkcji sprzedawane jest za granicą. Sukces zawdzięczamy cenie, jakości, dobremu surowcowi, dobry dizajn. Wybrałam kilka propozycji z oferowanych na rynku meblarskim, ale również dizajnerskich eksperymentów. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

blog-2012-polskie-6
Krzesło Comma – projekt Renata Kalarus. Oparcie płynnie przechodzi w siedzisko. Noti

blog-2012-polskie-7

Pieńki – siedziska z drewna dębowego obłożone polerowaną blachą – projekt Malafor.

blog-2012-polskie-0

Kliny – seria mebli skrzyniowych. Charakterystyczną cecha kolekcji są podcięcia pełnią one funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też praktyczną – zastępują uchwyty. Produkt na zamówienie – Mowo.pl.

blog-2012-polskie-3

Polski minimalizm – Drops Mini – stoliki kawowe, mogą być w dowolnie wybranym kolorze.

blog-2012-polskie-4

W nawiązaniu do kosmicznego surrealizmu lat 70 XX wieku, wykożystując nowoczesne tworzywa i niejednoznaczne formy powstały „dmuchane” – seria siedzisk o wielkich
gabarytach. Projekt Sylwia Kaden.

blog-2012-polskie-13

Wyszywanka – stolik Hand made ozdobiony wzorem nawiązując do haftu krzyżykowego. Projekt AT Design.
blog-2012-polskie-2

Falon. Projekt Tabanda.

blog-2012-polskie-11

Bibik Loft – mebel który zwraca na siebie uwage harmonijna bryłą oraz funkcjonalnością. Ruchome oparcia umożliwiają zmiany kształtu i co za tym idzie – funkcjii Bibik to sofa łóżko, miejsce spotkań. Projekt Renata Kalarus.

iblog-2012-polskie-5

Jeden z trzech diabłów – to krzesło wykonane z arkusz blachy pokrytej papierem ściernym. Projekt Kolektyw Plecy.

blog-2012-polskie-10

Chopin – to sofa która się składa z dwóch niezależnych mebli, fotela i szezlonga, połączonych ze soba za pomoca magnesów. Projekt Tomasz Rygalik, Comforty.

blog-2012-polskie-1

Meble z dmuchanej blachy – projekty są połączeniem awangardowego dizajnu z nowatorską i unikatową technologią. Plopp – stołek projekt Oskar Zięta.

blog-2012-polskie-14

Krzesło Oxo można dowolnie ubierać za pomocą gum tekstylnychw poduszki lub zmiękczyć samymi gumowymi paskami. Projekt Aze Design

blog-2012-polskie-8

Miękkość kamienia poduszki i pufy stone – naturalna wełna, poliester, bezszwowe, ręcznie wykonane – projekt Fivetimesone.

blog-2012-polskie-12

Polski glamur sofa Pepo – obita tkanina na ozdobnych nóżkach. Projekt Pan Popi.