Kraków jest miastem magicznym pełnym zakamarków i miejsc z historią. Z wnętrzami bywa podobnie. Zabytkowa tkanka z przeszłością zaprasza nowe potrzeby, w swoje przestrzenie. Udało nam się zrealizować kilka mieszkań w nowej funkcji, czyli apartamentów na krótkie odwiedziny.

Jeden z apartamentów znajduje się przy ulicy miodowej w kamienicy uwiecznionej w filmie Lista Schindlera. Scenografia na jednej ze ścian apartamentu z tynkiem pamietającym czasy budowy kamienicy oraz pamiątki z planu filmowego i zatrzymane w czasie kadry fotografii, opowiadają historie miejsca. Apartament w formie studia zbudowaliśmy na bazie przenikającego się granatu budującego strefy funkcjonalne otwartego studia.

Przedwojenna kamienica dała szanse na mini antresole i przestrzeń do odpoczynku lub dodatkowe spanie. W apartamencie dominuje minimalizm. Proste funkcjonalne formy. Uzupełnieniem prostych rozwiązań są grafiki i obrazy kupowane przez właścicielkę na aukcjach dobroczynnych. Pozostałe malutkie apartamenty granatowy i szary. Bez ozdobników, budują funkcjonalną przestrzeń. Dominująca biel proste minimalistyczne formy mebli.

Mikro przestrzeń ma zbudowane garderoby pod wygodnymi łóżkami, tak by przestrzeń miała wydzieloną strefę nocną i dawała znamiona domu z prawdziwego zdarzenia. Jak często się zdarza diabeł tkwi w szczegółach, tak w tych wnętrzach apartamentów wszystko koncentruje się na drobnych detalach. Obrazy, wzory dekoracyjnych płytek, uchwyty, relingi dodatki, wieszaki.

Dostawcy

Partnerzy

Zdjęcia: Przemysław Kuciński