Śledząc na bieżąco elementy wyposażenia wnętrz wpadło mi w oko kilka drobiazgów.
Porcelanowy stempel zamiast zwyczajnej gałki. (http://www.knaeufe.de)
Elegancki drobiazg, dzięki któremu stara szafeczka zyska nowy wygląd, a nowoczesnej doda szlachetności. Doskonale może spełniać rolę wieszaczka.
Niepowtarzalne wzory, świetne pomysły – dywany autorstwa Daniego Mischioffa.
Zaczęło się od serii rozmów przeprowadzonych przez projektantki z Front Design z kobietami z Siyazama Project – działającego w KwaZulu-Natal kolektywu artystek tworzących tradycyjne, afrykańskie wyroby z koralików. Opowieści Afrykanek krążyły wokół problemów codziennego życia, mężów, dzieci. Kobiety dzieliły sie swoimi marzeniami, mówiły o miłości, życiu i śmierci. Nie unikały tematu biedy, bezrobocia i wpływu HIV na afrykańskie społeczeństwo. Mówiły też o swojej pracy i jej znaczeniu. Fragmenty tych historii opowiadają teraz… wazony. Każda z kobiet własnoręcznie nawlekła szklane koraliki na ułożone w litery, wyrazy i zdania metalowe druciki. Powstałe w ten sposób Story Vases to przykład konceptualnego podejścia do dizajnu – pierwszoosobowego narratora trudnych opowieść.
Stołki z “nadmuchanej” blachy brzmią w pierwszej chwili dosyć niepoważnie i wyglądają jak gumowe zabawki wodne. Jednak, co w pierwszym momencie brzmi śmiesznie, okazuje się być innowacyjną technologią, nad którą od kilku lat w katedrze CAAD (Computer Aided Architectural Design) na ETH (Konfederacyjna Wyższa Szkoła Techniczna) w Zurychu pracuje polski architekt Oskar Zieta. Technologię deformacji blachy od wewnątrz pod wpływem ciśnienia. W skutek tego właśnie procesu z dwóch identycznych, połączonych ze sobą kawałków blachy, pod wpływem ciśnienia powietrza lub wody, powstają takie oto właśnie mebelki.
Meble z serii Rubens Collection, holenderskiego designera Frank’a Willems’a, powstają z połączenia nóg stworzonych w wyniku rozmontowania starego stołka i złożonych w “pełne” kształty materacy.Dzięki temu każdy nowy puf, stołek, fotel czy krzesło są wyjątkowe.
Najwspanialsze świece na świecie. Urban Jar to kolekcja świec z naturalnego wosku sojowego. Nie kopcą, pięknie pachną i palą się ponad 60 godzin.
Głowa na talerzu, w dodatku klasyczna. Portrety ze zbiorów londyńskiej National Gallery przeniesione na piknikowe talerze z melaminy. Możesz zabierać je z sobą na pikniki, lub powiesić na ścianie. Uczta dla podniebienia i uczta dla oczu. http://secretlife.pl
Ary Trays to szwedzkie tace z brzozowego drewna. Firma ma 50-cio letnie doświadczenie w tworzeniu tac pięknych, praktycznych i trwałych. Do ozdoby, do codziennego użytku, do kolekcjonowania. Każda taca ma pięcioletnią gwarancję. Można myć w zmywarce. Motyw łyżeczek zaprojektował Michael Angove.
Święto Światła – lampa wisząca proj Christopha Matthias’a – http://lichtlauf.de
Ekologiczne trofea – projekt Veronica Posada – http://sistudio.cl
Miło nacieszyć oko a może coś kupić ??