Śledząc na bieżąco elementy wyposażenia wnętrz wpadło mi w oko kilka drobiazgów.blog-2011-porzadane-5

blog-2011-porzadane-6

Porcelanowy stempel zamiast zwyczajnej gałki. (http://www.knaeufe.de)

blog-2011-porzadane-18

Elegancki drobiazg, dzięki któremu stara szafeczka zyska nowy wygląd, a nowoczesnej doda szlachetności. Doskonale może spełniać rolę wieszaczka.

blog-2011-porzadane-2

Niepowtarzalne wzory, świetne pomysły – dywany autorstwa Daniego Mischioffa.

Głos wazonu
Głos wazonu

blog-2011-porzadane-3

Zaczęło się od serii rozmów przeprowadzonych przez projektantki z Front Design z kobietami z Siyazama Project – działającego w KwaZulu-Natal kolektywu artystek tworzących tradycyjne, afrykańskie wyroby z koralików. Opowieści Afrykanek krążyły wokół problemów codziennego życia, mężów, dzieci. Kobiety dzieliły sie swoimi marzeniami, mówiły o miłości, życiu i śmierci. Nie unikały tematu biedy, bezrobocia i wpływu HIV na afrykańskie społeczeństwo. Mówiły też o swojej pracy i jej znaczeniu. Fragmenty tych historii opowiadają teraz… wazony. Każda z kobiet własnoręcznie nawlekła szklane koraliki na ułożone w litery, wyrazy i zdania metalowe druciki. Powstałe w ten sposób Story Vases to przykład konceptualnego podejścia do dizajnu – pierwszoosobowego narratora trudnych opowieść.

blog-2011-porzadane-19

blog-2011-porzadane-14

http://www.komplot.dk

CHIPPENSTEEL 0.5 krzesło
CHIPPENSTEEL 0.5 krzesło

Stołki z “nadmuchanej” blachy brzmią w pierwszej chwili dosyć niepoważnie i wyglądają jak gumowe zabawki wodne. Jednak, co w pierwszym momencie brzmi śmiesznie, okazuje się być innowacyjną technologią, nad którą od kilku lat w katedrze CAAD (Computer Aided Architectural Design) na ETH (Konfederacyjna Wyższa Szkoła Techniczna) w Zurychu pracuje polski architekt Oskar Zieta. Technologię deformacji blachy od wewnątrz pod wpływem ciśnienia. W skutek tego właśnie procesu z dwóch identycznych, połączonych ze sobą kawałków blachy, pod wpływem ciśnienia powietrza lub wody, powstają takie oto właśnie mebelki.

www.zieta.pl
blog-2011-porzadane-8

Meble z serii Rubens Collection, holenderskiego designera Frank’a Willems’a, powstają z połączenia nóg stworzonych w wyniku rozmontowania starego stołka i złożonych w “pełne” kształty materacy.Dzięki temu każdy nowy puf, stołek, fotel czy krzesło są wyjątkowe.

blog-2011-porzadane-15
Najwspanialsze świece na świecie. Urban Jar to kolekcja świec z naturalnego wosku sojowego. Nie kopcą, pięknie pachną i palą się ponad 60 godzin.
blog-2011-porzadane-16

Głowa na talerzu, w dodatku klasyczna. Portrety ze zbiorów londyńskiej National Gallery przeniesione na piknikowe talerze z melaminy. Możesz zabierać je z sobą na pikniki, lub powiesić na ścianie. Uczta dla podniebienia i uczta dla oczu. http://secretlife.pl

blog-2011-porzadane-17

Ary Trays to szwedzkie tace z brzozowego drewna. Firma ma 50-cio letnie doświadczenie w tworzeniu tac pięknych, praktycznych i trwałych. Do ozdoby, do codziennego użytku, do kolekcjonowania. Każda taca ma pięcioletnią gwarancję. Można myć w zmywarce.  Motyw łyżeczek zaprojektował Michael Angove.

blog-2011-porzadane-7

Święto Światła – lampa wisząca proj Christopha Matthias’a – http://lichtlauf.de

blog-2011-porzadane-12

blog-2011-porzadane-13

Ekologiczne trofea – projekt Veronica Posada – http://sistudio.cl

blog-2011-porzadane-10

blog-2011-porzadane-11

http://supershape.org

Miło nacieszyć oko a może coś kupić ??